Mesaj gönder
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
hakkında şirket haberleri Çin'e modern bir bakış açısı kazandırmak
Etkinlikler
Kişiler
Kişiler: Mr. Andey
Faks: 00--551-62990962
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Çin'e modern bir bakış açısı kazandırmak

2023-08-31
Latest company news about Çin'e modern bir bakış açısı kazandırmak
"Modern Çin ve Şehir Gelişimine Genel Bakış" yaz programı öğrencileri 10 Ağustos'ta Pekin'deki Saray Müzesi'ni ziyaret etti. [Fotoğraf China Daily'ye verildi]

Li Xinran'ın bildirdiğine göre, 28 ülke ve bölgeden gelen öğrenciler, ufuk açıcı deneyimler ve küresel perspektifler sunan "Modern Çin ve Şehir Gelişimine Genel Bakış" yaz programı aracılığıyla Çin'in hızlı dönüşümüne dair fikir ediniyorlar.

Rusya'dan Eizabveta Krasikova, "Odak noktamız öncelikle Çin kültürü, tarihi ve dili olduğu için üniversite yıllarımda modern Çin'le sınırlı bir şekilde tanışabildim" dedi.7-18 Ağustos tarihleri ​​arasında Pekin'de düzenlenen "Modern Çin ve Şehir Gelişimine Genel Bakış" konulu iki haftalık yaz programında deneyimlerini yansıtıyordu.

Pekin Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi (BISU) ve Pekin Belediyesi Halk Hükümeti Dışişleri Ofisi ev sahipliğinde düzenlenen program, dünya çapında 28 ülke ve bölgeden 50 öğrenciyi bir araya getirdi.

Moskova Devlet Üniversitesi'nden mezun olan 26 yaşındaki Krasikova'nın Çince ile ilk tanışması, Rusya'daki öğrencilere anadal ve ikinci dil tahsis eden eğitim sistemi nedeniyle oldukça tesadüfi oldu.

"Dürüst olmak gerekirse Çince öğrenmek ilk tercihim değildi ama belli bir düzeyde ilgim vardı" dedi."Yine de çalışmalarıma derinlemesine daldıkça Çin'e ve kültürüne olan sevgim arttı."

Mezuniyetinin ardından Krasikova üniversitede kalmaya karar verdi ve Çince öğretmeni olarak görev yaparken aynı zamanda dil araştırmaları da yürüttü.Çin'e ilk ziyareti 2017 yılında Şanghay'da gerçekleşti ve o zamandan beri Krasikova geri dönme arzusunu besledi.